Справи музейні

                             Традиційно 18 травня                               

у Кобелячківському громадському музеї імені У.Олефір відзначають Всесвітній день музеїв

У 2017 році це свято було по-особливому хвилюючим. Вперше музей відзначав своє свято у статусі народного.
 Організатором урочистостей  стала тепер уже офіційний директор музею - Валентина Удовицька.
 Символічну стрічку на вході до музею перерізали староста села Кобелячок Таїса Черепеха та начальник віділу освіти, культури, спорту та туризму виконкому Пришибської сільської ради Юрій Баштовой.
 На гостину до музею завітали  мешканці та гості села, а також учні Пришибської школи - вихованці шкільного гуртка "Музейна справа"
 Присутні  оглянули оновлену експозицію.
 Послухали розповідь про історію створення та розвитку Кобелячківського музею.
 Отримали віповіді на всі питання, що виникли під час заходу.
Зробили загальне фото на згадку про зустріч.




Там, за вікном нуртує сьогодення,
А тут, де тиша ніби вкопана стоїть,
По-своєму святкові і буденні
"Законсервовані" миттєвості століть.
Щоб ми могли своє вчорашнє знати.
Мов книгу знань, щоб погортали час,
Довірливо очима експонатів
Минуле наше дивиться на нас...

Музею імені У. Олефір - 52 роки

18 травня 2016 року у Міжнародний день музеїв в селі Кобелячок вшановували активіста музейної справи Удовицьку В.І., яка на громадських засадах впродовж багатьох років опікується збереженням та примноженням безцінної спадщини історії краю у місцевому музеї, перейнявши естафету пам"яті від своєї наставниці, засновниці музею, У.С.Олефір 12 років тому після її смерті.


Кобелячківський громадський музей був відкритий 7 листопада 1964 року. Цьому передувала велика та копітка пошуково-краєзнавча робота учителя історії місцевої школи Уляна Семенівна Олефір, Саме вона залучила до роботи по створенню сільського музею учнів, вчителів, жителів села. До невеликої кімнати у будинку культури несли різні предмети старовини, цікаві знахідки та речі, фото  і документи. Так у музеї почали з"являтися перші експонати. Усі вони спочатку вміщались в одній великій плетеній валізі: посуд, знаряддя праці, старі годинники, предмети побуту, одяг...

Велику підтримку  у своїй діяльності ентузіасти музейної справи знайшли в особі голови місцевого колгоспу Василя Михайловича Шевченка. Ідею створення музею підтримала своїм рішенням і Салівська сільська рада, в підпорядкуванні якої перебувало на той час село Кобелячок. Адже ця справа була новою у масштабах цілого Кременчуцького району! 
Для облаштування першої в районі музейної експозиції вирішили передати одну з кімнат новозбудованого сільського клубу. Ця кімната спочатку призначалась для дозвілля сільської молоді, тут планували встановити більярдний стіл, але У.С.Олефір виявила неабияку наполегливість, навела переконливі аргументи. Врешті-решт вирішили, що доцільніше буде розмістити в цій кімнаті сільський музей. На той час накопичилось чимало пам"яток з історії села, тож питання їх розміщення постало досить гостро. 
Серед перших відвідувачів музею - фотограф районної газети "Перемога" Литвин.

За всю історію свого існування музей "пережив" п"ять реекспозицій: у 1967 р., 1971 р., 1978 р.,  1989 р. За цей час приміщення музею зазнало розширення, були добудовані іще дві великі музейні зали. Нині для музею  відведено чотири кімнати загальною площею 168 кв.м

Музейний фонд налічує понад 7000 експонатів, розміщених у експозиції музею, крім того численні артефакти зберігаються у фондах музею та чекають своєї черги.



Немає коментарів:

Дописати коментар